В очікуванні змін – податки, бізнес та економічні показники


В очікуванні змін – податки, бізнес та економічні показники

наші новини
20.10.2019

Зустріч представників Національної бізнес-коаліції із депутатами Верховної Ради України та керівниками провідних українських компаній заклали фундамент для змін в економіці країни.  Основним лейтмотивом форуму було розкриття спікерами бачення інституційних та економічних реформ різними партіями та основні пріоритети українського бізнесу й громадянського суспільства.

Серед нагальних проблем піднімались питання щодо впровадження податку на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.

Багато емоцій серед присутніх викликало прийняття Законопроекту №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Так, багатьма присутніми в залі було зазначено, що деякі норми, зокрема, впровадження політики так званого «кешбеку», збільшення в кілька разів штрафних санкцій за невстановлення та непроведення операцій через РРО негативно вплине на малий бізнес. Також обурення викликав той факт, що законопроект було прийнято поспіхом та фактично не було обговорено в експертних колах.

Головним позитивним моментом форуму стало намагання влади розпочати відкритий конструктивний діалог з бізнесом та обговорення та вдосконалення нових законопроектів із провідними експертами в різних галузях економіки.