Мистецтвознавча експертиза


ВИДИ ЕКСПЕРТИЗ

види експертиз

Мистецтвознавча експертиза

Для чого потрібна мистецтвознавча експертиза? Як відрізнити справжню старовинну річ він сучасної копії, або так званого вантажного виробу? Для цього є мистецтвознавча експертиза та експерт – мистецтвознавець.


Вам потрібна мистецтвознавча експертиза, якщо  ви хочете зрозуміти, який предмет у вас в руках і наскільки він цінний, як в соціальному, духовному так і в грошовому визначенні. Мистецтвознавча експертиза особливо необхідна і має значення при вступі у спадщину або, наприклад, при отриманні в подарунок цінної речі. Купуючи антикварні вази, картини або прикраси і збираючись вивозити їх з країни, потрібно отримати висновок мистецтвознавчої експертизи. Цінності - це не тільки цінність, яка вимірюється в грошах. Цінність - це передача духовної спадщини пращурів та поколінь, історії країн та культур.


Мистецтвознавча експертиза має понад 176 основних видів досліджень, які розгалужуються на різні підвиди. Крім цього, це комплекс досліджень, направлених на отримання відповіді: що це, де, коли, і ким зроблено. При цьому в дослідженнях широко використовуються знання в області хімії, фізики, анатомії, біології, теорії матеріалів, історії, географії, та багатьох інших прикладних наук.


В ході проведення мистецтвознавчих досліджень фахівець відтворює історію предмету, як ретроспектива його створення та його «життя». Саме таке заглиблення дає можливість зазирнути в потаємний світ історії технологій людства.


Що досліджують експерти-мистецтвознавці?


Багатогранність творів мистецтва, виводить мистецтвознавчу експертизу на щабель однієї з найскладніших експертиз. Спектр предметів досить великий. Це і картини і ікони, монети, ордени, зброя, столові предмети, порцеляна та багато іншого. Фактично це будь-які предмети, які можна колекціонувати, або назвати їх антикварною річчю.


Мистецтвознавці експерти долучаються і до досліджень, історичних будівель, комплексів паркового мистецтва, дослідження інтер’єрів та екстер’єрів і різних пам’яток культури.


Під час проведення дослідження гарантована абсолютна конфіденційність, як в лабораторних умовах, так і з виїздом фахівців до власника цінності. Усі дослідження здійснюються з використанням неруйнівних методів вивчення об'єкту і з мінімальними втручаннями лише за згоди власника предмету. Терміни проведення досліджень залежать від самого предмету, їх кількості і обговорюються індивідуально.


Експерт-мистецтвознавець дає відповідь на такі питання:


1) Встановлення авторства твору, часу його створення, місця його створення, та на багато інших питань, які виникають у замовника.

2) До якого виду мистецтва відноситься предмет наданий на дослідження.

3) Чи має предмет наданий на дослідження ознаки культурної цінність, історичної цінності, етнографічної цінності чи художньої цінності.